میوه های خشک که به کاهش وزن ما کمک میکنند

dryfruits
میوه های خشک که به کاهش وزن ما کمک میکنند

.میوه های خشک که به کاهش وزن ما کمک میکنند

بسیاری از متخصصان تغذیه معتقدند اگر میوه خشک در طول روز به طور منظم خورده شود ، این یک انتخاب مغذی و مناسب محسوب می شود.

وقتی میوه خشک است ، بیشتر آب از دست می رود ، بنابراین مواد مغذی موجود در میوه افزایش می یابد.

در حقیقت ، تحقیقات جدید نشان داده است که خوردن میوه خشک با از بین بردن چاقی ارتباط مستقیم دارد.

در پست امروز ما می خواهیم برخی از میوه های خشک که به افراد چاق کمک می کند تا وزن کم کنند را معرفی کنیم.

میوه های خشک که به کاهش وزن ما کمک میکنند
میوه های خشک که به کاهش وزن ما کمک میکنند

اول: بادام

بادام یک میوه خشک کم کالری است که در ۱۰۰گرام آن ۵۷۶ کالری است. خوردن۲۰ تا ۳۰ گرام بادام در روز برای سلامتی بسیار مفید است.

بادام  سطح LDL یا کلسترول را در بدن کاهش می دهد و ویتامین های موجود در بادام برای کاهش وزن بسیار مفید هستند.

دوم: زردآلو خشک

زردآلو خشک می تواند شما را تا پنج ساعت تغذیه کند ، زیرا منبع عالی کلسیم ، پتاسیم و مگنیزیم است. ۱۰۰ گرام زردآلو خشک فقط ۲۰۰ کالری دارد و بهترین میوه خشک برای کاهش وزن است.

سوم: خرما

خرما منبع عالی ویتامین B5 است و به تقویت قدرت کمک می کند.   ۱۰۰گرام خرما خشک  ۲۸۲ کالری دارد و خوردن یکبار یک عدد خرما برای کسانی که تصمیم به کاهش وزن دارند  و می خواهند از پرخوری پرهیز کنند, بسیار مفید است

چهارم: پسته

پسته منبع خوبی از پروتئین ، ویتامین ها ، چربی های سالم ، آهن و مگنیزیم است و ۱۰۰ گرام پسته دارای ۵۶۲ کالری است. حدود نصف گیلاس پسته  ۱۷۰کالری دارد.

پنجم: آلوبخارا

آلوبخارا به سلامت روده کمک می کند و به بدن کمک می کند تا از شر میکروب ها خلاص شود. آلوبخارا  باعث لاغری می شود زیرا در هر ۱۰۰  گرام حاوی   ۲۴۰ کالری است.

ششم: کشمش

بهترین و خوشمزه ترین میوه خشک برای کاهش وزن کشمش است کشمش بهترین منبع افزایش بینایی است. در هر ۱۰۰ گرام حدودی ۲۹۹ کالری دارد.

هفتم: جلغوزه یا ممپلی

جلغوزه یا ممپلی  بهترین گزینه برای کاهش وزن است ، زیرا منبع عالی پروتئین است و می تواند برای مدت طولانی بدن را تقویه کند. در۱۰۰گرام این میوه خشک ۵۳۳  کالری است و می تواند یک سوم نیاز روزانه آهن و یک پنجم نیاز روزانه ویتامین B6 در بدن را تأمین کند

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

نظر بدهید